BursaGB
SEPETİM
Bu alışverişte toplam 23.00 ₺ indirim uygulandı.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Alışveriş'e devam edin.

Hediye Olarak Gönder

Ödeme işlemi sonrası belirttiğiniz e-posta adresine hediye olarak gönderilecektir.

İndirim Kodu Kullan

Kupon kodu ödeme sayfasında aktif olacaktır.

Assassin’s Creed Valhalla Duyuruldu - Çıkış tarihi ve Oyun Hikayesi

2.05.2020 00:43:22

Aksiyon, açık dünya ve mitolojik öğeler ! bu üçlemenin buluştuğu efsane serinin yeni oyunu için duyuru bekleyen oyunculara müjdemiz var. Assassin’s Creed Valhalla resmi olarak duyuruldu ! 


Serinin en beğenilen oyunu arasında boy gösteren Black Flag ve serinin 2017’de çıkan oyunu Origins’i geliştiren ekip Ubisoft Montreal, Valhalla içinde çalışıyor. Oyunun duyurulması ise bir hayli ilginç. Ubisoft tarafından Youtube ve Twitch üzerinden yapılan canlı yayın esnasında ortalama 3 saat gibi bir süreyle Adobe Photoshop üzerinden aşağıda gördüğünüz duvar kağıdı yapıldı ve bomba patladı ! 


Norveç kıyılarından İngiltere krallıklarına uzanan bir Ortaçağ açık dünyasına hazır olun ! 

Assassin’s Creed Valhalla Hikayesi

 Assassins’s Creed Valhalla hikayesi Viking mitolojisini (İskandinav mitolojisi) içine alıyor ve Odin, Thor ve Loki gibi tanrılar bu mitolojide yer almakta (Tanıtım videosunda Odin’in kuzgunlarından Huginn ya da Muninn’in geçtiğini belirtelim). Ayrıca oyunda açık dünya öğelerine sıkça yer verileceği söyleniyor. Tüm bu bilgilerin yanında asıl bilmemiz gerekenler var. Atlas Okyanunun soğuğu ve binlerce Fiyordla kıyısı olan Norveç’te geçen oyunda ana karakterimiz ve kabilesi İngiltere’nin Kuzey Avrupa kıyısı boyunca bölünmüş krallıklarına kadar sürüklenecek. tarihi ise MS 9. yüzyılı işaret ediyor. Valhalla da ki ana düşmanlarımız ise Saksonlar olacak. Ayrıca asıl merak edilen soru ! Suikastçiler Birliği. Serinin ilerleyişinin suikastçiler birliğine de bağlı olduğunu unutmayalım. Yayınlanan videoda Hidden Blade ve Assassin's simgeleri gözlerimizden kaçmadı. Eh, tapınakçıları söylemezsem olmaz. Bu bilgilerin yanı sıra, oyundaki ana karakter Eivor olacak ancak serinin bir önceki oyunundaki gibi kadın karakter seçimi de yapılabilecek. Eivor, bir Viking kabilesinin reisi olacak. Çift silah kullanma, Viking tarzı dövüş, klan yönetimi ve yepyeni bir Savaş sistemi oyuncuları bekliyor ! Diyalog seçimleri olan bir oyunda, oyunun kaderi değişebilmesi mümkün kılınıyor ve bu durum Valhalla da da geçerli olacak. Ancak sizin ve kabilenizin kaderini sadece diyalog seçimleri değil, siyasi ittifaklar ve savaş kararları da değiştirebilecek. 

Vikingler denildiğinde ilk akla gelen: Deniz Savaşları

Assassin's Creed Valhalla, Viking ve İngilizlerden destek alan Sakson arasındaki mücadeleyi işleyecek. İki tarafta denizcilikte üstün ve serinin önceki oyunlarından farklı bir deniz savaşı tasarlandığı söyleniyor. Deniz savaşlarının yanı sıra oyunda özelleştirme seçenekleri geniş. Saç, dövme, savaş boyası ve ekipman özelleştirme gibi birbirinden farklı özelleştirme araçlarına erişim mümkün olacak. Assassin’s Creed Black Flag ve Origins ile seriye yenilik getiren ayrıca Valhalla’nın Yaratıcı Yönetmeni olan Ashraf Ismail, “Oyuncuların önlerindeki inanılmaz Viking yolculuğunu deneyimlemelerini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir Viking akıncısı ve bir klan lideri olarak Eivor'un yerinde olacak olan oyuncular, İngiltere'yi ele geçirmek için bir güç mücadelesinin ortasındayken yeni bir ev kurma çelişkisiyle karşı karşıya kalacaklar.” dedi.

Assassin’s Creed Valhalla Ne Zaman Çıkacak ?

Assassin's Creed Valhalla çıkış tarihi 2020 yılının sonlarına doğru (Kasım ayı) çıkması planlanıyor. Desteklenen platformlar arasında ise Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Epic Games Store, Ubisoft Store ve yeni nesil oyun platformu Stadia var. 

Assassin’s Creed Valhalla Ön Sipariş Fiyatı

Assassin’s Creed Valhalla, 30 Nisan itibariyle ön siparişe açıldı. Valhalla resmi ön sipariş fiyatı standart paket için 269,00 TL, Gold Editon için 449,00 TL ve Ultimate Editon için 495 TL olarak belirlendi. Fiyatlar Epic Games Store için geçerlidir. 

BursaGB üzerinden indirimli Assassin’s Creed Valhalla ön siparişi ver !

Assassin’s Creed Valhalla Oynanış Videosu

Valhalla’nın sinematik videosunun ardından oynanış videosu 7 Mayısta yayınlanacak. Böylece oyuna dair daha net bilgiler elde edip detaylı yorumlar yapabileceğiz. 


Bonus: Valhalla Ne Demek ? 

Odin tarafından yönetilen Asgard’da yer alan salona denmektedir. Bu salon büyük ve görkemli olmasıyla ön plana çıksa da, savaşta ölen kahramanların götürüldüğü ve Ragnarök (İskandinav mitolojisine göre kıyamet) için eğitildiği yerdir. Assassin’s Creed Valhalla’da yer alan Vikingler için ise orası Cennet olarak tanımlanmaktadır.


Şifrelenmiş Veriler İle
Güvenli Alışveriş
Otomatik Teslimat
7/24 Müşteri Hizmetleri
Sürekli Müşteri Memnuniyeti
Mağaza Hizmeti İle
Güvenli Eticaret
Uygun Fiyat
Kaliteli Hizmet