Türkiye'nin E-Pin ve CD Key Platformu - BursaGB

0
Giriş Yap Kayıt Ol

Sepet

Hesabım

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri

14.04.2021 11:47:25

Resident Evil serisi, ilk oyun piyasaya sürüldüğü günden beri birçok oyun severin gözdesi konumunda. Aksiyon ve korkuyu bir arada seven oyun tutkunları, Resident Evil serisi ile eşsiz bir deneyim yaşıyor diyebiliriz. Yeni çıkacak olan oyunun konusuna bakacak olursak Ethan Winters hikayesinin sonu ve sonuçlarını göreceğiz. Resident Evil Village ile birlikte bulmaca çözme ve envanter yönetimi yeniden oyun severler ile buluşuyor. Geçmişini geride bırakan Ethan, huzurlu bir şekilde hayatını devam ettirirken Chris Redfield’ın beklenmedik ortaya çıkışı ile kendini yeniden gelişen olayların içinde bulur. Resident Evil Village’in çıkmasına çok az bir süre kalmışken bütün oyun severler heyecanlı bir şekilde günleri sayıyor !

Oyun severlerin çok sevdiği serilerden biri olan Resident Evil’in yeni oyunu olan Resident Evil Village sistem gereksinimleri duyuruldu. Resident Evil Village sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara sahipseniz keyif alarak oynayabilirsiniz. Resident Evil Village minimum ve önerilen sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir;

Resident Evil Village Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

İşlemci (CPU): Intel Core i5-7500 veya AMD Ryzen 3 1200

Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 560

Sistem Belleği (RAM): 8 GB RAM

Depolama gereksinimi: 50 GB boş harddisk alanı

DirectX 12 destekli Ekran kartı

Resident Evil Village Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

İşlemci (CPU): Intel Core i7-8700 veya AMD Ryzen 5 3600

Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 1070 veya AMD Radeon RX 5700

Sistem Belleği (RAM): 16 GB RAM

Depolama gereksinimi: 50 GB boş harddisk alanı

DirectX 12 destekli Ekran kartı

Sistem Gereksinimleri Neden Önemli ?

Sistem gereksinimleri neden önemli diye merak ediyorsanız hemen bu konuya bir açıklık getirelim. Bir oyun veya programı açmak için o oyun ya da programın sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara sahip olmamız gerekiyor. Sistem gereksinimlerini, bir programı açıp açamayacağımıza dair bilgi veren donanımsal bilgiler olarak da ifade edebiliriz. Örnek vermek gerekirse, oyunlar piyasaya sürülmeden önce minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini yayınlar. Böylelikle oyun severler oyunu oynayabilmek için gerekli olan geliştirmeleri yapabilir.