Haberler
Battlefield V Firestorm Taşıtları

Battlefield V Firestorm Taşıtları

Bu 17 farklı taşıtla alevlerin ortasında ilerleyin !!!
27.03.2019 19:49:42

Firestorm' da Battlefield™ V’in savaş taşıtlarının yanı sıra zırhlı nakliye, prototip helikopter ve merakla beklenen traktör gibi savaş taşıtları bulunuyor. Bu taşıtlardan bazıları Firestorm’a özel, bazıları da Battlefield V veteranlarının tanıdığı taşıtların battle royale çatışması için düzenlenmiş versiyonu*.

Halvøy’da rastgele park halinde bazı savaş taşıtları bulnusa da, en güçlü makineleri elde etmek için dinamik Taşıt Deposu Hedeflerini taktiksel manga oyunu veya tek başına strateji kullanmak gerekiyor. Bazı taşıtları Destek Birimleri işaret fişeğiyle de çağırabilirsiniz. Ayrıntılı incelememizden Hedefler ve Destek Birimleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Taşıt Yakıt ve Mermi Sistemi

Firestorm’da ölmek kesin son olduğu için, taşıtlar yakıt unsuru ve bazı durumlarda kullanılması gereken bir kaynak olan mermi stoğuyla dengeleniyor. Bu sayede hiçbir oyuncu Halvøy’u bir tankla gezerek domine edemiyor, envanterini birlikte yöneten manga ödüllendiriliyor ve Firestorm bir tank dünyasına dönüşmüyor.

Başlangıçta her taşıt için yeterli miktarda yakıt bulunuyor, ancak yakıt bittikten sonra o taşıt hareket edemiyor. Halvøy’da bidonları bularak yolculuğunuzu uzatabilirsiniz. Benzer şekilde, taşıtlarda ve taşınabilen silahlarda sınırlı sayıda mermi bulunuyor ve sürekli ateş edebilmeleri için hafif veya ağır taşıt mermisi ikmali gerekiyor


 

Savaş Taşıtları

Korkutucu, güçlü ve ölümcül olan bu taşıtlar, ateş çemberinden kaçarken görmek istediğiniz son ve elde etmek istediğiniz ilk şeyler olabilir. Bunların her birine taşınabilen silah da eklenebiliyor (bilgiler alt kısımda).

 • Churchill Crocodile – Yalnızca Taşıt Deposu Hedeflerinde bulunur, İngiliz ordusu bu tankın silahlarını ve zırhını kullanarak Mihverleri püskürttü. Ayrıca gövdesine takılı alev makinesiyle sıcak ateş de püskürtebiliyor. Bu behemotu tam kapasiteyle kullanmak için bir sürücü ve üç nişancıyla kullanın.
 • Panzer 38(t) – Karşılaşan hiç kimsenin “hafif” diyemeyeceği bu hafif tank, perçinli zırhıyla üç mürettebat taşıyabiliyor: bir sürücü ve iki nişancı. Yalnızca Taşıt Depolarında bulunabilir.
 • Panzer IV – 2. Dünya Savaşı’ndaki Alman cephelerinde yaygın olan bu tank çok yakında Firestorm’un gözdelerinden biri olacak, en yüksek hasar için tüm manganızı kullanın. Bir sürücü ve üç nişancı yeri mevcut. Bunu Taşıt Depolarında ve Destek Birimlerinde bulabilirsiniz.
 • Staghound T17E1 – Kompakt ve çok yönlü olan bu taşıt, düşmanları binalardan çıkarmak için çok kullanışlı. En yüksek etki için sürücü ve üç nişancı yerini doldurmalısınız. Taşıt Depolarında ve Destek Birimlerinde bulunabilir.
 • Sturmtiger – Yıkılması neredeyse imkansız dev tank. Sürücü ve üç nişancı kullanarak büyük ölçüde hasar verin. Bu canavar yalnızca Taşıt Deposu Hedeflerinde bulunabilir.
 • Valentine Mk VIII – Güçlü, güvenilir ve kuvvetli. Bu tank bir sürücü ve taret nişancısı taşıyabilir. Aynı zamanda Taşıt Deposu Hedeflerinde de bulunur.

Nakliye Taşıtları

Bu zırhlı nakliye taşıtlarını ele geçirin, tüm manganızla doldurun ve Firestorm’da saldırı timi kurun. Universal Carrier dışındakilerin hepsi çeşitli yerlerde ve Destek Birimleri arasında bulunabilir ve taşınabilen silaha sahip olabilir.

 • Kettenkrad – Motosiklet ve yarı paletlinin birlikteliğinden Kettenkrad ortaya çıktı. Bir sürücü ve yolcu yeriyle ilginç bir biçimde güçlü olan bu makine, etrafta veya Destek Birimleri arasında bulunabilir.
 • Kubelwagen – Taret monteli hızlı zırhlı araç, bir sürücü, yolcu ve arka makineli tüfekçi ile üç kişilik mürettebata sahip olabilir.
 • M3 Halftrack – Kubelwagen’ın büyük kardeşi, dört kişiliktir: bir sürücü ve üç nişancı.
 • Sd. Kfz 251 Halftrack – Kubelwagen’ın diğer büyük kardeşi, ancak Halftrack’ten daha ince. Çatışmaya dört kişi sokabilir: bir sürücü ve üç nişancı.
 • Universal Carrier – İyi bir makineli tüfekçiyle etkili olabilen hafif zırhlı paletli taşıt. Bu nakliye taşıtı üç asker taşıyabilir ve sadece Halvøy’un bölgelerine dağılmış haldedir.

 

Firestorm’a Özel Nakliye Taşıtları

Savaşta elinizde ne varsa kullanmanız gerekir. Yüksek hızla giden dev metaller gerçekten çok iyi seçimdir. Açıkçası cesaretiniz olduğu sürece her taşıt bir “savaş” taşıtıdır. Hatta bunların birçoğu tüm mangayı taşıyabilir.

 • Prototip Helikopter – Gelen ayrıntılı istihbarata göre tek koltuklu ve üç ek yolcu tşaıyabilen bir döner kanatlı uçan taşıt görüldü. Askerler aynı zamanda bu taşıttan bireysel silahların ateşlendiğini gördü.
 • Pickup Truck – Bu taşıtlar tüm mangayı barındırabilir, Halvøy’un çeşitli yerlerinde bulunur ve trafik kurallarını hiçe sayarak sürülebilir.
 • Schwimmwagen – Tüm manganızı bu amfibi taşıta doldurun, bir arkadaşınızı nişancı yapın ve suya dalarak kıvrıla kıvrıla ilerleyin. Genellikle su kenarlarında bulunur fakat Destek Birimleri arasında da mevcuttur.
 • Sports Car – Yalnızca iki askerlik yeri vardır fakat bu iki asker gerçekten hızlı ilerler. Bunlar Halvøy’da rastgele bulunur ve Destek Birimleri arasında mevcuttur.
 • Staff Car – Peşinizde ölümcül alevler yoksa bu taşıtı garajda tutmanızı ve bir gün açık artırmada satmanızı öneririz. Şimdilik tüm kadronuzu buna bindirip düşmanlarınızdan uzağa veya onlara doğru ilerleyin. Açık alanda park halindedir ve Destek Birimleri arasında bulunur.
 • Traktör – Bu mutevazı taşıtlar, Halvøy’daki tüm tarım işleri için kullanılıyor. Aklı başında olan biri bu taşıtı başka bir amaçla kullanmaz herhalde...

Taşınabilen ve/veya Sabit Silahlar

Bir tanksavar topçusu veya AA silahı taşıyarak düşmanlara karşı koyun veya önemli bir Hedefi koruyun. Aşağıdaki bir askerlik taşıtları açık alanda rastgele bulabilirsiniz.

 • FlaK 38
 • PaK 40

Etiketler: BF5, Battlefield 5, Firestorm,

Diğer Güncel Haberler

Başa dön
WhatsApp Ekibimizden Bilgi Alın »