Türkiye'nin E-Pin ve CD Key Platformu - BursaGB

0
Giriş Yap Kayıt Ol

Sepet

Hesabım

Crysis Remastered Duyuruldu - Çıkış Tarihi ve Daha Fazlası

4/17/2020 11:20:54 AM

3 Türk kardeş tarafından Almanya’da kurulan oyun geliştirici firması Crytek, Far Cry ile oyun piyasasındaki yerini alsa da, asıl popülerliğini Crysis ile yakaladı ve serideki 4 oyunu ile büyük bir hayran kitlesi toplamayı başardı. Crytek, 16 Nisan itibariyle duyurduğu Crysis 1’in Remastered sürümü ile serinin 5. oyunu Crysis Remastered’i duyurdu ! 


Oyun dünyasındaki aksiyon oyunlarına yepyeni bir bakış açısı katıp, CryEngine moturunun zenginliğini sergilediği Crysis 1’i iki cümle ile özetlemek yanlış olsa da, siz değerli okurlarımızın oyun kalitesini, hikayesini, oynayışını ve “Oha Türkçe Ses!” tepkimizle ilk oynadığımız dönemde yaşattığı duyguları aklımıza kazınmış durumda. Crysis 4’ü Half-Life 3 gibi bekler olduğumuz bu dönemde Crytek’ten bomba bir haber geldi !


Crytek, Crysis Remastered’i duyurmadan önce sosyal medya hesaplarından “Bu sefer farklı bir şeyle geliyoruz !” hissini yaşatmayı başardı. Crytek, Instagram’da belirli zaman aralığında 6 Farklı görsel ile % belirtirken, Twitter’da ise oyunun yükleme ekranındaki "RECEIVING DATA" (Veri Alınıyor) Tweet’ini yayınladı. Hayranlar Crysis 4 için heyecanlanmışken, Crysis Remastered duyurusunun ardından biraz hayal kırıklığına uğradı ancak yeni teknolojilerle donatılmış CryEngine oyun motoruyla Crysis 1’i deneyimlemek hayal kırıklığına uğrayan oyuncular için bile harika olacak.


Crysis Remastered Çıkış Tarihi ve Fiyatı


 Şirketin CEO’su Cevat Yerli, "Bir kez daha Crysis üzerinde çalışıyor olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Crysis hayranlarına, oyun için sahip oldukları tutkuya yakışan bir Crysis sunacağız" dedi ve oyunun hem PC için, hem de mevcut konsollar için geliştirildiğini bildirdi. Ayrıca "hatta Nintendo Switch bile" diyerek, Crysis’i her platformda, yeni haliyle oynatmayı ihmal etmiyor. 


4 Farklı popüler platformda yeni Crysis’i sunan Crytek şirketinin bu tutumunun altında ise, Crysis 2 döneminde Playstation platformunda yaşanan zorlukların önüne geçebildikleri ve Crysis 4'de platformlardan kaynaklı kısıtlamaları yaşamayacakları yatıyor.


Crysis Remastered PC, Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch için 2020’nin yaz aylarında satışa sunulacak. Fiyat konusunda ise net bir açıklama olmasa da, indirim ve uygun fiyat konusunda bize güvenebilirsiniz. BursaGB ekibinde bir Crysis hayranı olduğunu unutmayalım (!) 

Crysis Remastered Türkçe Olacak mı ? 


 Crysis 1 dahil olmak üzere serinin tüm oyunu Türkçe dublaj seçeneği ile karşımıza çıktı. Crysis Remastered Türkçe olacak mı sorusunun yanıtı için henüz açıklama yapılmadı ancak serinin her oyununun Türkçe Dublaj seçeneği ile çıkması, Crysis Remastered’in de Türkçe olarak çıkabileceği ihtimalini artırıyor.

Crysis Remastered Sistem Gereksinimleri 

 Crysis Rematered sistem gereksinimleri için henüz hiçbir açıklama yok. Tek bir görsel, duyuru videosu, logo, desteklenen platformlar ve oyunun çıkışının hangi aylar arasında olacağı belirtildi. 


Ancak bu durum tahminlerin önüne geçemiyor. Gamer Debate adlı bir yabancı oyun medyası, minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini CryEngine motorunun ve Crysis’in açık dünya yapısıyla karşılaştırarak yorumladı. İşte oyunun tahmini sistem gereksinimleri.

Minimum Gereksinimler

İşletim Sistemi: Win 7 64
İşlemci: Intel Core i5-4590 3.3GHz / AMD Ryzen R3 1200
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 370 (OEM) ya da NVIDIA GeForce GTX 660 Ti
Bellek: 8 GB RAM
Alan: 20 GB Boş alan
DirectX 11 Destekli Ekran Kartı

Önerilen Gereksinimler

İşletim Sistemi: Win 10 - 64 Bit
İşlemci: Intel Core i5-6500 3.2GHz / AMD Ryzen R5 1400
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 390X ya da NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
Bellek: 12 GB RAM
Alan: 20 GB Boş alan