Türkiye'nin E-Pin ve CD Key Platformu - BursaGB

0
Giriş Yap Kayıt Ol

Sepet

Hesabım

League of Legends: Wild Rift Açık Beta Yayınlandı !

12/24/2020 9:03:31 PM

Bilgisayar üzerinde birçok oyun severin zevkle oynadığı League of Legends Oyunu, Wild Rift adı ile mobil cihazlarda da oyun tutkunları ile buluştu.. LOL ile çok fazla benzerlik taşısa da birtakım farklılıklarda bulunmaktadır.

Bilgisayar versiyonu arasındaki farklar nelerdir diye merak ediyorsanız daha basit ve hızlandırılmış bir moba oyunu olduğunu söyleyebiliriz. MOBA denince Riot Games tarafından üretilen LOL oyunu hepimizin aklına gelirken bu oyunun en çok tercih edilen ve en popüler olan oyundur. Şimdi ise bu oyunu mobil severler ile buluşturan geliştirici firma, Wild Rift adı altında 10 Aralık 2020 tarihinde açık betası ile birlikte oyun severler ile buluştu.

Takvimler Ekim ayını gösterdiğinde LOL mobil oyunun geleceğinin haberini almıştık ama daha basit bir LOL versiyonu olacağını düşünüyorduk. Sonra ortaya çıkan gelişmeler ışığında PC versiyonundaki hemen hemen her şeyin mobilde de olacağını görmüş olduk.

Wild Rift oyunu mobil üzerinde olacağı için oyun süresi PC’deki gibi esnek değil. Ayrıca eşyaların fiyatı daha düşüktür. Tamamen oyun severlere rahatlık sunmak için tasarlanan bu oyunda daha hızlı deneyim kazanabilir ve basitleştirilmiş stratejileri kullanarak savaşı takımınıza kazandırabilirsiniz.

Bizim deneyimlerimize göre oyun daha betasında olmasına rağmen gayet iyi gözüküyor. Oyun öncesi seçilen ustalık elementleri basitleştirilmiş olsa da yanında yeni parçalarda bulunmaktadır.

Karakter Hareketleri

Şampiyonunuzu hareket ettirmek için ekranın sol tarafında bulunan joystick’i kullanırken sağ tarafta ise yeteneklerinizi kullanabileceksiniz. Ek olarak Olaf vb karakter kullanırken balta atmak için ikinci bir sanal joystick sayesinde baltayı istediğiniz yöne doğru fırlatabileceksiniz.

Maç süreleri ise bilgisayar üzerindeki 1 saat 1 saat 15 dakika gibi çok uzun olmayacak. Mobil oyunda maç sürelerinin 20 dakika civarında olması oyunu güzel kılmayı başarıyor. Oyunu çok uzun tutmamak için Nexus kulesini koruyan binalar mobil oyunda bulunmuyor. Orman canavarlarından alınan bufflar takımınıza ayrı bir güç kazandırarak maçın çok uzamasının önüne geçiyor diyebiliriz.

LoL: Wild Rift Şampiyonları

League of Legends oyununun pc versiyonuna göre daha basit bir oyun alacağı için Wild Rift 140’dan fazla şampiyon havuzuna sahip olmayacak. Yeni şampiyonlar güncellemeler ile birlikte oyuna eklenecektir. Ayrıca şampiyon yetenekleri PC ile aynı olmayacak.