Türkiye'nin E-Pin ve CD Key Platformu - BursaGB

0
Giriş Yap Kayıt Ol

Sepet

Hesabım

LOL Yeni Sezon Ne Zaman 2021 ?

1/7/2021 3:57:18 PM

LOL severlerin merakla beklediği yeni sezonun ne zaman başlayacağı duyuruldu. LOL oyununun yeni sezonu 8 Ocak 2021’de oyun severler ile buluşacak. Günler geçip gittikçe LOL sezon 11 dönemine yaklaşmış bulunuyoruz. Yeni sezonda oyun severleri neler bekliyor öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Özellikle dereceli sistemin iyileştirilmesi için bazı adımlar atılacağını biliyoruz. Ek olarak Clash sisteminde kendini gösteren oyuncular için sezon sonu ödülleri de sonunda hazırlanmış durumdadır. Şimdi hep birlikte bizi bekleyen yenilikleri daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Bizi Neler Bekliyor ?

LOL yeni sezonda bizi bekleyen en büyük yeniliklerden biri eşleştirme ve dereceli sistem üzerinde olacak gibi gözüküyor. Her sezon öncesinde bazı geliştirme ve iyileştirmelere tabii tutulan eşleştirme ve dereceli sistemlerin yeni sezon öncesinde de geliştrileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Beklenen yenilikleri aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Terfi Serileri Tarih Oluyor

Terfi serileri kalkıyor. Küme yükselmeyi düşününce aklımıza gelen en can sıkıcı şeylerden biri tabii ki terfi serileri oluyor. 99 LP’de kalıp boşuna uğraştığınızı hissettiğiniz anı bir kenara bırakın yükselme serisinde bile oyun tutkunlarının aklında her zaman bir soru işareti oluyordu. 5 maçlık serilerde zafere bir adım uzaktayken ufak tefek şanssızlıklar sebebiyle her şeye baştan başlamanız gereken sistem tarihin tozlu raflarına kalkıyor. Terfi serilerine de veda etmenin vakti geldi de geçiyor. Yeni sezon ile birlikte hem küme çıkmak hem de küme düşmek kolay olacak diyebiliriz.

Dereceli Eşleştirmelerde İyileştirme

Dereceli eşleştirmelerde hem sizin takımınıza hemde rakip takıma gelen oyuncular ile aranızda makas daha da kapanacak diyebiliriz. Aslında hala MMR’a göre hesaplanan eşleştirme sisteminde de birtakım geliştirmelere bizleri bekliyor. Kısacası dereceli oyuna gireyim dediğiniz zaman yetenek seviyesi birbirine yakın olan oyuncular eşleştirileceksiniz.

Derece Yerleştirme Sistemi 2.0

Bulunduğu dereceye yeni yerleşmiş oyun severlerin ait oldukları seviyeye gelmeleri uzun sürmekteydi ve bu süreçte bazen kendi seviyelerinin üstünde bazen de altındaki oyunculara karşı mücadele etmektedirler. Bu eşitsizlik problemini çözmek için çalışan geliştiriciler, dereceli yerleştirme sisteminde ikinci bir versiyon getirmeyi planlıyor diyebiliriz.

Sezon Başındaki Zirve Yarışı

Eski sezonlara baktığımız zaman ustalık ve üzeri kümeler sezon başında belirlenen bir tarihte açılıyor ve yüksek LP’ye sahip oyuncular oldukça ilginç bir sıralama ile birlikte kümelerde bulunuyorlardı. Bu durumu engellemek isteyen geliştiriciler, yeni sezonun başlaması ile birlikte bütün kümeleri erişilebilir bir şekilde oyun severler ile buluşturmaya karar verdi.

Sezon başladığı andan itibaren ustalık kümesi herkese açık olarak üstatlık için 200, şampiyonluk kümesi için 500 LP gerekecek. Bu sistem sayesinde sezon başında yaşanan düzensizlik engellenmeye çalışılacak.