Türkiye'nin E-Pin ve CD Key Platformu - BursaGB

0
Giriş Yap Kayıt Ol

Sepet

Hesabım

Valorant İçin Yeni Ajan Astra Duyuruldu !

2.03.2021 23:08:17

Riot Games tarafından geliştirilen geçen sene oyun severler ile buluşan Valorant, karakter tabanlı taktiksel bir nişancılık oyunudur. Bütün oyun tutkunları 2.bölüm 2.act güncellemelerini bekliyorken burada bütün ilgi odağı yeni tanıtılacak ajan olacak gibi gözüküyor. Şöhreti çok önceden duyulan Ganalı ajan Astra, tarihler 2 Mart 2021’i gösterdiğinde oyun severlerin kullanımına açılacak.

Valorant oyununun 15.ajanı olarak karşımıza çıkacak olan Astra, Astral yolculuğu üzerinde full kontrol sahibi olacak ve geniş bir stratejik öngörüye de sahip olarak düşmanın bir sonraki hamlesinden daha önde olmayı başarabilecek. Yeni ajanımızın güç kaynağı ise Radyant olacaktır.

Astra, tüm haritayı göz önünde bulundurabilecek bir kontrol uzmanı olarak karşımıza çıkıyor. Astra’yı geliştiren ekip, rakiplerin hareketlerini tahmin edip durumu dengeleyecek ve oyunun değişen seyrine ayak uydurabilecek bir karakter ortaya çıkarmak istediklerini söyledi. Kuşbakışı görünüm sayesinde turun nereye gidebileceğini anlayarak farklı stratejiler geliştirme olanağına sahip oluyorsunuz.

Astra teması ile alakalı olan yapımcı şu şekilde konuştu: ‘’ Haritada yükselme imkanına sahip olan ve ‘yıldız’ yerleştirme yapabilen Astra’nın elinde gücün en büyük parçası olarak karşımıza çıkacak. Afrika fütürizmi ve uzay temalı bir karakter ortaya çıkarmak istediğimiz için Gana’dan bir uzman ile detaylı bir çalışma yaptık. Olaylara diğer ajanlardan farklı bir pencereden bakabilmesi ile ilgi çeken bir karakter ortaya çıkardığımızı düşünüyoruz’’

Astra Yetenekleri

C: Çekim Alanı

Çekim alanı oluşturabilmek için bir yıldızı etkinleştirmeniz gerekir. Etki alanı içinde kalan oyuncular merkeze çekilir ve merkez patlar. Böylelikle içeride kalan karakterler savunmasız kalır.

Q: Nova Darbesi

Patlayarak Nova darbesi için yıldız etkinleştirmeniz gerekir. Nova, kısa zaman içinde güç toplar ve patlar. Etki alanı içinde kalan karakterleri sersemletir.

E: Nebula

Yıldız bulutu oluşturmak için yıldız etkinleştirmeniz gerekir.

F: Kozmik Çözünüm

Kozmik çözünüm ile bir yıldızı geri alabilirsiniz. Geri aldığınız yıldızı daha sonra kullanabilirsiniz. Kozmik çözünüm, yıldızın yerinde bir süre için sahte bir yıldız bulutu oluşturmaktadır.

X: Astral Yolcu / Kozmik Ayrım

Temel atış tuşu sayesinde yıldız yerleştirebilir, Astral yolcu olabilmek için etkinleştirmeniz gerekir. Yerleştirilen yıldızlar sayesinde Nova Darbesi, Yıldız Bulutu ve Çekim Alanı gibi yetenekleri kullanabilirsiniz.

Astral yolcu halinde iken ikincil atış tuşuna basarak bir konum ve temel atış tuşuna basarak bir konum daha seçin. Bu iki konum arasında sonsuz bir kozmik ayrım bağlantısı oluşacaktır. Kozmik ayrım sayesinde mermiler engellenebilir ve sesler çok yüksek oranda bastırılabilir.

Valorant yeni ajanı Astra’nın oyun severler ile buluşmasına çok az bir zaman kaldı. Valorant tutkunları yeni ajanı kullanmak için resmen saatleri sayıyor !